Diuna” jest obowiązkową pozycją, jeżeli chodzi o tematykę fantasy. Jeżeli ktoś twierdzi, że jest zapatrzony w ten gatunek literacki, filmowy, to koniecznie musi poznać dzieła Franka Herberta i jego syna. Jeżeli mówimy o Franku Herbercie, to jest on autorem sześciu książek:

  • Diuna, tom 1. Kroniki Diuny
  • Mesjasz Diuny, tom 2. Kroniki Diuny
  • Dzieci Diuny, tom 3. Kroniki Diuny
  • Bóg Imperator Diuny, tom 4. Kroniki Diuny
  • Heretycy Diuny, tom 5. Kroniki Diuny
  • Kapitularz Diuną, tom 6. Kroniki Diuny.

Wydawać by się mogło, że po śmierci Franka Herberta Arrakis, zwana inaczej Diuną, przestanie istnieć. Nic bardziej mylnego. Brian Herbert uznał, że jest to na tyle genialny świat, iż nie może odejść w zapomnienie. Dlatego razem z K.J.Andersonem dopisał kolejne kilka tomów, a właściwie to jak do tej pory jest ich łącznie trzynaście. Na chwilę obecną seria ma 19 tomów, w skład których wchodzą tomy główne i uzupełniające.

“Droga do Diuny”

Brian Herbert i Kevin J. Anderson zapraszają do lektury książki, gdzie wszystkiego można dowiedzieć się o głównej planecie we wszechświecie. Tutaj nie tylko można znaleźć wartko prowadzoną akcję, ale także wspaniałych i wyrazistych bohaterów. Nie lada gratką będą informacje od syna, który pokazuje jak powstawały pierwsze części serii “Diuna“. Syn postanowił pokazać notatki swojego ojca, które były pomocne przy powstawaniu “Diuny”. Brian Herbert w tej książce umieścił również rozdziały, które zostały usunięte z pierwszych części. Nie lada gratką są również prywatne listy do wydawcy, jakie napisał sam Frank Herbert. Jeżeli ktoś kocha tą serię bardzo mocno, to koniecznie powinien poznać tą książkę, która jest prawdziwym świętem dla świata fantasy.

“Diuna Ród Harkonnenów, tom 2. Preludium do Diuny”

Tak, wszyscy doskonale wiedzą, że główne walki rozgrywają się pomiędzy Artydami i Harkonnenami. Władzą sprawuje Wielki Padaszycha Imperator i Gildia Kosmicza oraz KHOAM. Po jakimś czasie dołączają do nich siostry Bene Gesserit. Uważny czytelnik, który już zaczął poznawać całe Uniwersum Diuny powinien wiedzieć z jakimi rodami mamy do czynienia w tej serii. W tej książce autorzy skupiają się na Harkonnenach, którzy nie byli postrzegani jako dobrzy ludzie. Dlaczego tak się stało? Kim był hrabia Vladimir Harkonnen? Jakim był przywódcą? Na czym mu dokładnie zależało? B.Herbert i K.J.Anderson świetnie poprowadzili całą akcję i zadbali o prawidłowe uzupełnienie głównych treści, jakie można znaleźć w sześciu pierwszych tomach.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com